MALI RATOWNICY - 25 luty 2014 roku

Tego dnia naszymi gośćmi w przedszkolu były słuchaczki Medycznego Studium Zawodowego w Ełku, które w bardzo przystępny sposób starały się przybliżyć dzieciom i ich rodzicom podstawową wiedzę związaną z urazami oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Przed pokazem dzieci wykazały się wiedzą na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania w czasie zabaw w domu, przedszkolu, na podwórku, i w drodze oraz znajomością wyposażenia apteczki jak również numerów alarmowych. Pani Ewelina i Pani Monika były pod wielkim wrażeniem wiedzy przedszkolaków.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały czynności ratownicze w czasie krwotoku z nosa, skaleczenia, czy oparzenia. Wszystkie chciały być modelami. Jednak najciekawszy był pokaz masażu serca i sztucznego oddychania na fantomie. Pod czujnym okiem przyszłych ratowników dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Następnego dnia dzieci powtarzały nabyte umiejętności zdobyte poprzedniego dnia. Sprawiało to dzieciom wielką frajdę.

Zajęcia te dostarczyły właściwych wzorów postępowania i informacji, jak chronić zdrowie własne i innych. Uczestnictwo w pokazie wpłynęło na zwiększenie poziomu ich wiedzy i umiejętności radzenia sobie w przypadku nagłego wypadku, urazów. To był niezapomniany dzień