KONKURS MAŁYCH EKOLUDKÓW - 24 kwiecień 2014 roku

W  kwietniu w grupie „Pszczółki” odbył się konkurs międzygrupowy pt. „Kodeks Małego Ekologa” z udziałem rodziców. Celem konkursu było przedstawienie i zapoznanie się z prawami i obowiązkami Małego Ekologa. W tym dniu dominującym kolorem był zielony. Na początku konkursu zostało wybrane jury składające się z trzech osób, które dokonywało punktacji za każde poprawne wykonane zadanie. Przedszkolaki zapoznały się z postacią, Ekoludka, który dla nich przygotował wiele zadań do wykonania. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące otaczającej nas przyrody. Wyjaśniały i omawiały, na czym polega ochrona środowiska oraz śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie konkursu przedszkolaki wraz z rodzicami wykonywały plakaty związane zasadami Kodeksu Małego Ekologa i zobowiązały się do ich przestrzegania. Mamy głęboką nadzieję, iż dzięki takim akcjom w pamięciach dzieci utkwi jego ważna rola i zadania w otaczającym go środowisku.