„MALUCHY” W LESIE - 22 maj 2014 roku

Głównym celem wycieczki trzylatków do  Nadleśnictwa Ełk w Mrozach było zapoznanie się z wyglądem lasu wiosną. Spacerowaliśmy leśnymi ścieżkami i obserwowaliśmy piętrową roślinność lasu, wygląd drzew liściastych i iglastych, budki lęgowe ptaków oraz wiosenne kwiaty – konwalie. Dzieci widziały miejsca w lesie, gdzie drzewa zostały wycięte (tzw. zrąb). Dowiedziały się w jakim celu została założona „szkółka leśna’.

Przedszkolaki utrwaliły i poznały nazwy zwierząt mieszkających w naszych lasach dzięki specjalnym tablicom edukacyjnym umieszczonych przy „szkółce leśnej”. Polanka przy szkółce posłużyła nam do zabaw ruchowych a śpiew ptaków i świeże powietrze spowodowały,  że odpoczęliśmy w lesie na pewno.