WYCIECZKA EKOLUDKÓW DO „MAZUROLANDII” - 4 czerwiec 2014 roku

 

4 czerwca 2014r. 6-latki 2 z grupy „Biedronki” wraz z panią Anną Konopko i panią Anetą Kossak wybrały się na całodniową wycieczkę do „Mazurolandii” koło Kętrzyna.

Na miejscu dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki zwiedzały  Park Miniatur Warmii i Mazur, który prezentował mało znane zabytki naszego regionu. Odwiedziły skansen ludowy składający się z naturalnej wielkości XIX wiecznych chat warmińskiej i mazurskiej. Miały okazję brać udział w zajęciach ręcznego malowania kafli.  Pod czujnym okiem sympatycznego przewodnika dzieci oglądały także wyeksponowane na wystawie „Euro 2012 w miniaturze” miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Zwiedzały również  Grodzisko Rycerskie, gdzie mogły przymierzyć zbroję, postrzelać z łuku oraz sprawdzić swoje siły w konfrontacji z dwuręcznym, ważącym 25 kg „mieczem Podbipięty”. Dodatkową atrakcją  było zakuwanie w średniowieczne dyby.  Na strzelnicy militarnej sześciolatki wykazywały się swoimi zdolnościami snajperskimi oddając strzały z replik broni z okresu II wojny światowej. Pod koniec pobytu w tym jakże atrakcyjnym miejscu przedszkolaki szalały na placu zabaw, jeździły kolejką safari oraz dosiadały kuca robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.

Mimo że nie dopisała nam zbytnio pogoda wycieczka była bardzo udana.  Dzieci wróciły do Ełku pełne wrażeń, nowych wiadomości i doświadczeń, ale też stęsknione za swoimi rodzicami. Przecież pierwszy raz były tak daleko od domu tylko w towarzystwie swoich rówieśników i pań. Szkoda, że to już ostatnia wycieczka naszych najstarszych przedszkolaków.

powrót