ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W EKOLUDKACH - 25 listopada 2013 roku

Wiedząc o Światowym Dniu Pluszowego Misia starszaki już parę dni przed świętem przynosiły do przedszkola swoje pluszowe misie. Pluszowe misie- miękkie i miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Dzieci mile nas zaskoczyły przynosząc do przedszkola maskotki od najmniejszej do największej. Opowiadały z radością o swoich misiach, które gdy potrzeba pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu

Zabawa rozpoczęła się od piosenki „Jadą, jadą misie”, gdzie dzieci wraz ze swoimi pluszakami w rytmie piosenki paradowały na holu. Następnie odbyły poranną gimnastykę z misiami. Dowiedziały się również o historii powstania Dnia Pluszowego Misia. Nie obyło się też bez zabawnych konkursów, zagadek, układania puzzli, śpiewania piosenek o misiach. Dzieci naśladowały misie i za pomocą dużych kuchennych rękawic musiały zebrać kasztany.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Garnek pełen miodu”, podczas której dzieci musiały nawinąć na rolkę po papierze sznurek przywiązany do garnka. Potem dzieci rysowały portret swojego pluszaka. Uwieńczeniem całej imprezy była wizyta misia z laleczką w każdej sali . Dzieci wspólnie zatańczyły  do piosenki „Miś z laleczką” i otrzymały od misia lizaki. To był wspaniały dzień.

Po zabawie w przedszkolu sześciolatki z gr. 2 zaprezentowały utwory o misiach podczas zabawy zorganizowanej przez Ełcką Bibliotekę.