GDZIE MIESZKA PSZCZOŁA? - 30 maj 2014 roku

Grupa 4-latki 2 już po raz kolejny wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Tym razem na zajęcia multimedialne związane z trybem życia pszczół, ich znaczeniu w życiu człowieka oraz w jaki sposób wytwarzany jest miód. Zajęcia były prowadzone przez pana Piotra Szyszko, który w bardzo interesujący i ciekawy sposób opowiedział o pszczelarstwie. Przedszkolaki dowiedziały się, że w  rodzinie pszczelej żyją najbardziej liczne - pszczoły robotnice, samce pszczół nazywane trutniami oraz matka zwana również królową. Dzieci zapoznały się z wyglądem pszczoły oraz z narzędziami, jakimi pszczelarz posługuje się podczas produkcji miodu. Wszyscy poznali budowę ula i strój pszczelarski oraz uczestniczyły w  degustacji świeżego miodu bezpośredniego z ula. Na zakończenie zajęć pan Piotr wręczył wszystkim dzieciom Dyplom Młodego Pszczelarza. Dzieci były zachwycone i zadowolone z zajęć.