„EKOLUDKOWY” RAJD ROWEROWY - 5 czerwiec 2014 roku

5 czerwca już po raz kolejny Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” zorganizowało rajd rowerowy przeznaczony dla dzieci z naszej placówki  i ich najbliższych. Uczestniczyły w nim chętne rodziny dzieci z grup pięciolatków  i sześciolatków. Celem rajdu było propagowane zdrowego trybu życia, wspólnego spędzania czasu, a także integracja. Dzieci przyjechały do przedszkola na swoich rowerach w asyście  rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa. Pośród rowerzystów, odnaleźć można było osoby poruszające się na rolkach, wrotkach, hulajnogach, a także piechurów. Przed wyruszeniem w drogę omówiono zasady bezpieczeństwa obowiązujące na rajdzie. Trasa rajdu biegła spod przedszkola „Ekoludki”  promenadą do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie był finisz wycieczki, a także dalsze atrakcje. Każdy mógł upiec na ognisku kiełbaskę, oraz odpocząć po przebytym wysiłku. Nauczycielki grup zadbały o to, aby to był aktywny wypoczynek. Dzieci wraz z rodzicami mogli wziąć udział w konkursach i zabawach sportowych na trawie np. wyścig na szczudłach, bieg ze szklanką wody, przeciąganie liny.  Na zakończenie organizatorzy i uczestnicy rajdu obiecali powtórzyć wycieczkę za rok, mając nadzieję na równie dobrą przygodę.