RAZEM ZDROWO I WESOŁO - czerwiec 2014 roku

Ełk miasto atrakcyjnie położone nad jeziorami,  jest wymarzonym miejscem wypoczynku dla ludzi aktywnych. Świetnie przygotowana „ścieżka rowerowa” i szlaki turystyczne zachęcają do poznawania okolic.  Nauczycielka pracująca w naszym przedszkolu Barbara Rusak zorganizowała  Cykliczny Rajd Rowerowy  oraz Marsz po Ełku i okolicy z udziałem pracowników Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki”. Celem wypraw było propagowanie jazdy rowerem na świeżym powietrzu jako aktywnej formy wypoczynku. Natomiast  rekreacyjny marsz  wpłynął na integrację  grupy pracowniczej. Przybliżone zostały  walory krajobrazowo- turystyczne naszego miasta i okolic. Odpoczynek na łonie natury znacząco wpłynął na kondycję pracowników. Panie są pozytywnie „naładowane”  nie tylko ciałem lecz i duchem. W Ełku jest gdzie wypoczywać. Zróżnicowanie terenu wpłynęło na poprawienie kondycji rowerzystów i pieszych. Uczestnicy rozkoszowali się śpiewem ptaków, posiłkowali się leśnymi poziomkami, a po  długiej wędrówce odpoczywali  przy „konikach”.   Ełk, leżący w samym centrum Zielonych Płuc Polski daje możliwości odpoczynku od zgiełku. Pozwala nacieszyć się unikatową różnorodnością  przyrody.  Do takich aktywnych form wypoczynku zachęcamy  rodziców i dzieci.