RODZINNE MUZYKOWANIE - 1 czerwiec 2014 roku

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku wspierając i promując rodziny zorganizowało we współpracy z Ełckim Centrum Kultury coroczną galę rodzinnego muzykowania. Zaproszenie do I - go Przeglądu Muzykujących Rodzin skierowane zostało do wszystkich ełckich przedszkoli. Chętne rodziny samodzielnie wybrały i przygotowały utwory i zaprezentowały je 1 czerwca w Ełckim Centrum Kultury. Wśród licznych gości swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Stanisław Zalewski, dyrektorzy i pracownicy ełckich przedszkoli oraz dzieci i ich rodziny. „Ekoludkowa” rodzina powitała publiczność autorską piosenką napisaną na melodię „Bałkanicy”. Następnie uczestnicy I – szego Przeglądu Muzykujących Rodzin występowali na scenie prezentując swoje utwory wokalno – instrumentalne. Piękny śpiew rozbrzmiewał przy akompaniamencie różnorodnych instrumentów muzycznych tj. akordeon, gitara, wiolonczela, skrzypce, fortepian, bębny i inne. To było wspaniałe niedzielne przedpołudnie. Muzyka i śpiew wprawiły nas w dobry nastrój. Każda rodzina za występ otrzymała dyplom i atrakcyjną nagrodę, zaś nauczycielki opiekujące się zespołem symbolicznego ananasa i podziękowanie.

Celem wiodącym naszego spotkania było rodzinne spędzenie wolnego czasu, wzmocnienie więzi rodzinnych, rozwijanie pasji oraz promowanie talentów muzycznych. Mamy nadzieję, że impreza spodobała się mieszkańcom Ełku, tak więc do następnego razu!