ROWEREM DO PRZEDSZKOLA - czerwiec 2014 roku

Wiek przedszkolny w życiu dziecka, to specyficzny okres, mający wpływ na zmiany zachodzące w jego indywidualnej drodze rozwoju. MPiŻłobek „Ekoludki” propaguje wśród rodziców akcję „jeden dzień bez samochodu”. Ta forma dotarcia do przedszkola zyskała u dzieci i rodziców duże uznanie. Zauważamy iż coraz większa grupa przedszkolaków dociera do przedszkola  pieszo, hulajnogą lub rowerem. Zdrowie dzieci i ich bezpieczeństwo powinno być dla wszystkich priorytetem.

Nauczycielki B. Rusak i M. Łaszcz realizując zadania w grupie „Misie Starszaki”,   w ramach projektu „Zielona Flaga” rozbudzały  u dzieci zainteresowania różnymi formami aktywności ruchowej , rekreacyjnej i sportowej.  Jedną z nich było opanowanie umiejętności jazdy rowerem połączone z wdrażaniem zasad bezpiecznego poruszania się po „Ścieżce rowerowej”. Dla grupki dzieci proponowane były podstaw jazdy. Takie zajęcia cieszyły się dużym  zainteresowaniem. Rozwijanie sprawności fizycznej i motorycznej wychowanków, to ważne  umiejętności ułatwiające dziecku uczestnictwo w życiu szkolnym. Dla niektórych naszych wychowanków będzie to  już po wakacjach. Kto wie,  w jaki sposób dzieci będą docierały do szkoły? Może rowerem?