„ROBIMY SAŁATKĘ JARZYNOWĄ” - 3 października 2013 roku

Czterolatki z grupy „Zajączki" w ramach realizacji tematu o warzywach zaplanowały przygotowanie sałatki jarzynowej. Dzieci od rana nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak przystąpiły do tej czynności, wymieniały składniki potrzebne do wykonania takiej sałatki. Następnie musiały się odpowiednio przygotować: umyć ręce, podwinąć rękawy i założyć fartuszki. Pani przypomniała o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie warzyw  pod czujnym okiem pań przebiegało szybko i sprawnie. Wszystkie warzywa zostały pokrojone tak jak trzeba – drobno. Gdy wszystkie składniki znalazły się w misce, pani doprawiła sałatkę do smaku a dzieci na zmianę ją mieszały, aż wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Po uporządkowaniu sali czterolatki zasiadły do degustacji. Własnoręcznie wykonana sałatka wszystkim bardzo smakowała.