SŁODKIE ZAJĘCIA - 2 kwiecień 2014 roku

Dzieci z grupy 5–latki2 uczestniczyły w niezwykłych zajęciach, które odbyły się w centrum gastronomicznym mieszczącym się w Zespole Szkół nr 6 w Ełku. Przedszkolaki po raz pierwszy zetknęły się z tak dużą szkołą. Z szeroko otwartymi oczami przechadzały się korytarzami budynku. Wszystko ich ciekawiło. Duże wrażenie zrobiła na nich „ogromna kuchnia” czyli szkolne centrum gastronomiczne. Pani Małgorzata Włodarczyk, nauczycielka zawodu, zapoznała maluchów z przeznaczeniem tego miejsca oraz nowoczesnym sprzętem niezbędnym w gastronomi. Następnie zaprosiła przedszkolaków do wspólnego kucharzenia a mianowicie do upieczenia czekoladowych babeczek. Pięciolatki po założeniu fartuchów, czepków i umyciu rąk zabrały się do pracy. Pod nadzorem uczennic, według przepisu, dzieci odmierzały składniki, mieszały ciasto i wlewały je do foremek. Obserwowały proces pieczenia. Gdy babeczki były już gotowe mali cukiernicy przystąpili do dekoracji wytworów swojej pracy. Dzieci miały do dyspozycji białą i czarną czekoladę oraz różne posypki. Wiele radości dało przedszkolakom samodzielne ozdabianie własnoręcznie upieczonych babeczek. A jak one smakowały!  Z dyplomem małego cukiernika, przepisem i uśmiechem na twarzy pięciolatki wróciły do przedszkola. ”Słodkie” zajęcia były super!.