„SPORT TO ZDROWIE” - 28 maj 2014 roku

W maju dopisała nam pogoda, więc obie grupy „Pszczółki” i „Motylki” wraz ze swoimi paniami postanowiły zorganizować na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe z zastosowaniem różnorodnych metod i form wychowania fizycznego pt. „Sport to zdrowie - każdy przedszkolak ci to powie”. Między innymi zorganizowany został tor przeszkód, w którym dziecko miało do pokonania wiele trudności, doskonaliło umiejętności współdziałania i rywalizacji z rówieśnikami. Zabawy i ćwiczenia ruchowe szczególnie na świeżym powietrzu nie tylko rozwijają sprawność fizyczną dziecka, dają mu także wiele radości, a przede wszystkim zaspokajają naturalną potrzebę ruchu.

Na koniec zajęć przedszkolaki dostały odznakę „Przedszkolak na medal” oraz trochę witamin w postaci owocu - pomarańczy, aby wzmocnić swoje siły na następne zabawy i ćwiczenia ruchowe.