DZIECI Z MPIŻ „EKOLUDKI” DZIELĄ SIĘ ZABAWKAMI - 5 listopada 2013 roku

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na wspieranie działań służących dobru drugiego człowieka. Pamiętając o tym społeczność Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” przyłączyła się do akcji „Pomóż św. Mikołajowi” organizowanej przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Przez cały listopad dzieci wraz z rodzicami, pracownicy przedszkola przynosili do placówki na miejsce zbiórki zabawki, maskotki, słodycze, książki. Ilość zebranych prezentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka razy główny organizator akcji ks. Adam Wójcicki CRL musiał opróżniać pojemniki pełne „skarbów”.

12 grudnia już po zakończeniu drugiej edycji „Spotkania ze Św. Mikołajem” podczas której zebrane prezenty zostały przekazane dzieciom przywitaliśmy w naszym przedszkolu wspaniałych gości-Mikołaja i ks. Adama Wójcickiego CRL. Przyszli specjalnie do dzieci aby im podziękować za czynienie dobra w ten jakże radosny czas. Mikołaj odwiedził każdą grupę, gdzie rozmawiał z przedszkolakami, słuchał piosenek, wierszy i oczywiście częstował cukierkami. Opowiedział, że urodził się bardzo dawno temu na terenie obecnej Turcji, na głowie nosi czapkę biskupią- mitrę, w ręku trzyma pastorał a pierścień na palcu to znak godności. Całe lato przygotowuje prezenty a dzisiaj przyjechał saniami i zaparkował na dachu przedszkola.

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” otrzymało pisemne podziękowanie za udział w akcji i Pani Dyrektor Anna Sierotko imienne podziękowanie za okazaną pomoc oraz życzliwość. Dziękujemy wszystkim za okazane serce. Zawsze możemy liczyć na zrozumienie i  hojność  naszych rodziców i tych najmłodszych bo przecież fajnie jest otrzymać prezent ale jeszcze fajniej dawać go drugiemu.