WESOŁE MIKOŁAJKI - 6 grudnia 2013 roku

6 grudnia to dzień na który czekają wszystkie dzieci. Tego dnia Mikołaj odwiedza najmłodszych i zostawia im drobne prezenty. W tym roku grupę „Zajączków” odwiedził on dwukrotnie. Pierwszy raz w nocy i zostawił w sali list z zadaniami do wykonania przez dzieci. Czterolatki ochoczo i z wielkim zapałem przystąpiły do ich realizacji. Przecież wszyscy chcieli zasłużyć na upominek. Dzieci między innymi zaśpiewały piosenkę, zatańczyły walczyka, pokazywały jak Mikołaj niesie ciężki worek, stawia wielkie kroki, wchodzi i wychodzi z komina, wirowały jak płatki śniegu na wietrze i kolorowały obrazek z Mikołajem. Musiały również pomóc krasnoludkom, które zaprosiły Świętego Mikołaja na obiad, nakryć do stołu. A to nie było takie łatwe jak się ma siedem kubków, łyżek i misek i różnią się one nie tylko kolorem ale i wielkością. Przedszkolakom wspólnymi siłami udało się wykonać to zadanie. Na koniec dzieci głośno zawołały Mikołaja, który zjawił się w sali z workiem słodkości, nowych gier, klocków i układanek. Radości było co niemiara a na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech. Wesoła atmosfera towarzyszyła dzieciom aż do końca dnia.