W EKOLUDKACH WESOŁO ZDROWO I SPORTOWO - czerwiec 2014 roku

Nauczycielki Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” realizując zadania z  w ramach projektu „Zielona Flaga” zaprosiły do przedszkola nauczyciela wychowania fizycznego  z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku. Dzieci z grup starszych 5-latki 1  i 6-latki 1 pod opieką gościa i uczniów z Gimnazjum, poznały  gry zespołowe: w piłkę siatkową, w kosza, piłkę ręczną  oraz piłkę nożną. Potem odbyły się  zespołowe już gry z piłką do kosza i do bramek. Każde spotkanie kończyło się gromkim okrzykiem „sportowo to zdrowo”. Kolejne cykliczne spotkania odbywały się już na „Orliku” przy SP nr 7 z udziałem rodziców  naszych wychowanków i dzieci grup starszych. Przedszkolaki grały w piłkę nożną,  doskonaląc podania piłki już na boisku.

W klimacie rozgrywek sportowej zabawy .„Misie Starszaki” przeprowadziły też zabawy ruchowe dla dzieci 4letnich . Okrzykami „Sport to zdrowie, każdy przedszkolak to powie” realizowały przedsięwzięcia w ramach „Sportowego tygodnia”. Dzieci świetnie się bawiły i niechętnie wracały do przedszkola. Kreatywna postawa nauczycieli pozwoliła na przekazywanie dzieciom niezbędnych wiadomości i zdrowych przyzwyczajeń.