WIELKA PRZYGODA PIĘCIOLATKÓW - 10 czerwiec 2014 roku

Poranek 10-go czerwca 2014r. w grupie „Słoneczka” upływał w atmosferze podekscytowania i oczekiwania na wielką przygodę. Tego dnia dzieci z grupy 5-latki2 uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Gospodarstwa Przystanek Lipińskie.

Pobyt w tym miejscu był dla dzieci krainą spełnionych marzeń. Pociechy z przedszkola „Ekoludki” robiły to, co lubią najbardziej. Bawiły się gliną, poznawały jej właściwości, lepiły z niej przepiękne figurki. Następną atrakcją było strzelanie z łuku. Celnie strzelały również dziewczynki.

Ogromnym zainteresowaniem u dzieci cieszyło pieczenie podpłomyków. Pani Ewa zapoznała dzieci ze składnikami ciasta, a następnie zachęciła do samodzielnego wygniatania i wałkowania podpłomyków. Upieczone „placki” bardzo smakowały dzieciom, niektóre z nich wzięły nawet swoje wypieki do przedszkola.

Oprócz zorganizowanych zajęć i zabaw był czas na zabawy swobodne z użyciem piłek i innych przyborów (trampolina, huśtawki i inne przyrządy).

Na koniec pobytu dzieciaki popisały się umiejętnością liczenia, gdyż dokonały pierwszych zakupów w tutejszym sklepiku z pamiątkami regionalnymi. Każde dziecko chciało obdarować swoich bliskich prezentem z wycieczki.

W powrotnej drodze dzieci z radością śpiewały piosenki, recytowały wiersze, kończyły smakołyki z plecaków i oglądały zakupione pamiątki.

Pomimo upału na twarzach dzieci nie było widać zmęczenia, a wręcz przeciwnie emanowało z nich szczęście, radość, spełnienie.