„WIEM JAK ZDROWO ŻYĆ” - 18 luty 2014 roku

W bieżącym roku szkolnym Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji „Ćwiczyć każdy może” – Przedszkole w Ruchu. W ramach tego przedsięwzięcia w grupie 5–latki2 odbył się  konkurs grupowy pod hasłem „Wiem jak zdrowo żyć”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Barbara Maciukiewicz – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Ełku oraz  p. Jolanta  Beziuk i p. Bożena Chomik – nauczycielki grupy. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach konkursowych i ruchowo – tanecznych. Popisywały się swoimi wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi zdrowego stylu życia.  Pięciolatki nie miały problemu z rozwiązywaniem zagadek, rebusów, rymowanek, dobieranek i innych łamigłówek. Przedszkolaki podawały przykłady zdrowego stylu życia. Wiedzą, że zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, dbanie o higienę i porządek to podstawa zdrowia i naszego szczęścia. Podczas konkurencji „Segregujemy żywność” bez pomyłek oddzielały zdrowe produkty od niezdrowych. Między konkurencjami dzieci gimnastykowały się i tańczyły. Dwie drużyny ambitnie walczyły o zwycięstwo. Poziom był wyrównany i zakończył się remisem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek.