KONKURS PIĘCIOLATKÓW „ZDROWY PRZEDSZKOLAK” - 11 marca 2014 roku

Dzieci pięcioletnie „Misie Starszaki” zaprosiły panie pielęgniarki z Miejskiej Przychodni Zdrowia oraz rodziców do udziału w Konkursie „Zdrowy Przedszkolak”. Były pytania na temat czystości i zdrowego odżywiania się oraz sportowego stylu życia. Dzieci przy czujnej „Komisji Zdrowia” poprawnie i chętnie odpowiadały na pytania zdobywając kolorową „witaminkę”. Oj uzbierały ich bardzo dużo, aż trudno było zliczyć.  Z ogromną precyzją podejmowały zabawy zręcznościowe z laską, z piłką  oraz szczoteczką do mycia zębów. Wesołe okrzyki i moc radości dodawało dzieciom sił i motywowało do udziału w  zabawach ruchowych i układanek. Spotkanie było okazją do uporządkowania wiedzy o tym co sprzyja, a co zagraża zdrowiu przedszkolaka. Panie pielęgniarki przypomniały i wskazały sytuacje, jak  jeszcze można dokładniej zadbać o   higienę ciała. „Misie Starszaki” poczęstowały szanowną Komisję „ soczkiem i herbatką ”.  Nasi goście podziękowali  uczestnikom Konkursu  kolorowanką, nalepkami, broszurkami o witaminkach oraz słodkościami.