WIELKA WYMIANA ZUŻYTEGO SPRZĘTU NA ZDROWE JABŁUSZKO

Ważnym punktem w działalności ekologicznej Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” jest szeroko rozumiana edukacja społeczna w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami. W ramach międzynarodowej  kampanii Litter Less pięcioosobowy zespół nauczycielek przygotował i zorganizował zbiórkę zużytego, drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

Wielka wymiana zużytego sprzętu na zdrowe jabłuszko trwała od 14 do 15 maja. W tym czasie zebrano znaczną ilość elektrośmieci, które to zostały odebrane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku.

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice uświadomili sobie, jak ważna jest właściwa segregacja odpadów. Akcja przyczyniła się do kształtowania aktywnej postawy przedszkolaków wobec ochrony środowiska naturalnego oraz rozwijania świadomości ekologicznej.