BEZPIECZNE WAKACJE EKOLUDKÓW

Przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej tegorocznej akcji BEZPIECZNE WAKACJE i dlatego grupy 6-latków wraz ze swoimi paniami J. Beziuk i B. Rusak zaprosiły policjantów z Miejskiej Komendy Policji do udziału w zabawach edukacyjnych. Dzieci wykazywały się dużą znajomością znaków drogowych i zasad poruszania się w miejscu publicznym. Przedszkolaki wybierały przedmioty z „zaczarowanego koszyka” i opisywały sposób ich użytkowania. Dokonywały wyboru miejsca do zabaw i podróżowania. Dzieci obserwując „scenki” czyli poczynania kolegów, wyciągały wnioski i odpowiadały na pytanie „czy takie zachowanie jest bezpieczne?”. Policjanci przypominali o respektowaniu przepisów ruchu drogowego podczas jazdy rowerem, jak i poruszania się po chodniku czy przechodzeniu przez jezdnię. Później dzieci odgadywały zagadki słowno- obrazkowe, układały zdania z wyrazami: sygnalizator, zebra, rower, policjant. Przymierzając akcesoria rowerowe, przedszkolaki określały ich rolę i znaczenie na drodze. Nasi goście wspierali wychowanków w wyborach. Potem  bawili się przy piosenkach pt. „Śpiewaj” oraz „Czerwone światło”. Dzieci były bardzo uważne, rozpoznawały znaki drogowe, określały zdarzenie- zdaniem prawdziwym lub fałszywym. Z policjantami przechodzili po „zebrze”. Przedszkolaki również wypowiadały się o aktywności nad wodą „kiedy rodzina czuje się  bezpiecznie”?. Głównym celem naszego  spotkania było promowanie odpowiednich zachowań podczas spędzania wakacyjnego czasu z rodziną oraz uwrażliwianie dzieci na  niebezpieczeństwa. Cieszymy się, że dzieci posiadają ogromną wiedzę i pokazują jak można  bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Żegnając gości życzyliśmy wszystkim udanych, zdrowych i oczywiście bezpiecznych wakacji. Pod koniec roku szkolnego jeszcze w wielu grupach odbyły się spotkania ze strażakiem, ratownikiem na temat poznania i konieczności stosowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.