BEZPIECZNY EKOLUDEK

Grupy 5 - latki 2 i 6 - latki 1 zaprosiły policjantów z ruchu drogowego do udziału w spotkaniu pt. „Bezpieczny Przedszkolak na drodze”. Goście z Komendy Policji w Ełku zachęcali do przejażdżek po wyznaczonych trasach rowerowych, unikania kontaktów z „obcymi” i nie ufania osób im nieznanych. Policjanci przedstawili dzieciom określone wzorce zachowań na jezdni, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Przedszkolaki śpiewały piosenki pt. ”Dzieci i światła” oraz „Czerwone światło”. Brały udział w zabawie „prawda czy fałsz”, układały puzzle oraz rozróżniały sygnalizatory świetlne: dla pieszych i pojazdów.

Nasi goście gratulowali przedszkolakom wiedzy i zdobytych umiejętności. Policjanci wspólnie z dziećmi stworzyli „Kodeks postaw dotyczących bezpieczeństwa”, a każdemu dziecku wręczyli odznakę „Bezpiecznego przedszkolaka”. Na zakończenie spotkania dzieci mogły bliżej poznać rolę radiowozu w pracy Policji.