PIĘCIOLATKI BEZPIECZNIE BAWIĄ SIĘ ZIMĄ

Dwie grupy pięciolatków spotkały się na wspólnych zajęciach, które odbyły się w ramach działań związanych z realizacją programu Szkoła Promująca Zdrowie. Były one poświęcone bezpieczeństwu dzieci na podwórku. Jest to ważny temat zwłaszcza teraz, gdy spadł śnieg i dzieci chętnie spędzają czas wolny na dworze. Należy zadbać więc, aby podczas zabaw zimowych czuły się bezpiecznie. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw i zagrożeń wynikających z nieprawidłowych zachowań podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przedszkolaki rozwiązując rebusy, zagadki słowne i obrazkowe, układając puzzle, segregując obrazki i odpowiadając na pytania mogły utrwalić wiadomości na temat dbania o bezpieczeństwo swoje i kolegów. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktyczną. Dzieci w ogrodzie przedszkolnym podczas jazdy na sankach, wznoszeniu śniegowej fortecy mogły sprawdzić zdobyte wcześniej wiadomości i umiejętności. Wspólna zabawa na dworze dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Nikt nie uskarżał się na zimno i nudę a wokoło było słychać tylko głośny i radosny śmiech.