„EKOLUDKI BEZPIECZNE ZAWSZE I WSZĘDZIE PRZEZ CAŁY ROK”

W ramach realizacji zadań z certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie w grupie 5latki2 oraz 5latki3 odbył się konkurs międzygrupowy o bezpieczeństwie. Tego dnia przedszkole odwiedzili: nadkom. Agata Jonik, post. Agata Kulikowska, st. sekc. Karol Denert, rat. med. Radosław Interewicz, którzy zasiedli w jury i każdą konkurencję oceniali od 1 do 10 punktów. Dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań: dzieliły przedmioty na bezpieczne i niebezpieczne, rozpoznawały zagadki słowne, dopasowywały numery alarmowe do pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat ruchu drogowego: znajomością znaków drogowych oraz oznaczeniem sygnalizacji świetlnej. Pięciolatki recytowały wiersz pt. „Numery alarmowe” oraz śpiewały piosenkę „Kolorowe światła”. Zaproszeni goście pogratulowali dzieciom dużej wiedzy i zdobytych umiejętności. Na zakończenie wręczyli  dzieciom dyplomy za udział w konkursie.

Poprzez aktywny udział w zajęciach przedszkolaki mogły poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, a także ludzi, którzy im w tych sytuacjach pomogą.