MALI  „BEHAPOWCY”

Dwie grupy trzylatków - „Misie Lubisie” i „Leśne Duszki” przeszły mini kurs „Małych Służb BHP” zorganizowanym przez CPKiU w Ełku. Edukacja przedszkolna w trosce o wszechstronny rozwój dziecka realizuje różne treści z różnorodnych dziedzin wychowania. Do takich należą treści z wychowania zdrowotnego, które są ściśle związane z bezpieczeństwem dziecka. Mają one odzwierciedlenie w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Dzieci przedszkolne mają małe doświadczenie życiowe, nie zawsze wiedzą jak należy się zachować w różnych sytuacjach, które są dla nich zagrożeniem. Dlatego też nauczycielki z grup 3latki1 i 3latki 2 zaprosiły do przedszkola Pana Tomka, który jest kierownikiem szkolenia praktycznego w CPKiU w Ełku. Pan Tomek w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przybliżył wiedzę na temat zagrożeń jakie mogą na dzieci czyhać w domu, przedszkolu, w drodze do przedszkola, zwracając szczególną uwagę na niebezpieczne miejsca i przedmioty. Następnie nasz gość omówił te niebezpieczne miejsca i przedmioty w każdym pomieszczeniu mieszkania, przedszkola (łazienka, kuchnia, pokój, ogród przedszkolny itp..). Rozmoowa poparta była ilustracjami, gdzie dzieci miały możliwość zobaczyć skutki zabawy różnymi przedmiotami i urządzeniami znajdującymi się np. w domu. Wiedzę jaką zdobyły maluchy podczas spotkania utrwalały w następnych dniach w przedszkolu. Bardzo ważne jest aby od najwcześniejszych  lat wyposażyć dzieci w nawyki unikania,  zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania wszelkich niebezpieczeństw. Na zakończenie tak miłego spotkania dzieci otrzymały dyplomy świadczące o tym, że uczestniczyły w mini kursie „Małych służb BHP”