„MISIE LUBISIE” W PROFESJONALNEJ KUCHNI

Dzieci z grupy 3-latków-1 uczestniczyły w warsztatach cukierniczych zorganizowanych w Zespole Szkół nr 6. Przedszkolaki wspólnie z uczennicami przygotowywały ciasto na babeczki. Dzięki sprytnym rączkom, uprzednio odmierzone porcje określonych produktów szybko znajdowały się w misie do wyrabiania ciasta. Maluchy z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem przyglądały się jak wszystkie składniki zamieniają się w jednolitą masę. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom nakładanie ciasta do foremek. Największą przyjemnością stało się jednak własnoręczne dekorowanie upieczonych babeczek czekoladą i kolorową posypką. Zwieńczeniem wszystkich poczynań była wspólna degustacja wypieków. Smacznego!

Na zakończenie tak „pysznego spotkania” przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Warsztaty były okazją do rozbudzania ciekawości poznawczej trzylatków, służyły kształtowaniu umiejętności społecznych w porozumiewaniu się z dorosłymi oraz zgodnym funkcjonowaniu w sytuacjach zadaniowych.