DZIEŃ KOTA

„AAA kotki dwa…..” pod takim hasłem, podczas  uroczystości związanej z obchodami międzynarodowego święta - „Dnia Kota”, bawiły się dzieci z przedszkola.

Dzieci z grup żłobkowych, oraz grup trzylatków wzięły udział w zabawach integracyjnych, których celem było uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt. Zabawa powiązana była ze zbiórką karmy dla potrzebujących kotów i psów.

Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotkach - przyjaciołach najmłodszych. Na przystrojonym tematycznie holu, dzieci w maskach kotków, przywitały swoje Panie przebrane za kotki białe, szare i czarne. Wspólnie odśpiewano piosenkę –   „Wlazł kotek na płotek”  mrucząc „miał, miał”. Następnie przyszedł czas na tańce przy „kocich rytmach”,  rozwiązywanie „kocich zagadek”, dzielenie się spostrzeżeniami na temat życia kotów, a także „kocią” opowieść ruchową połączoną z ćwiczeniami ortofonicznymi.

Wszystkim podobała się bardzo ta nietypowa uroczystość i mamy nadzieję w przyszłym roku ją powtórzyć.