EKOLOGIA WOKÓŁ NAS

W ostatnim tygodniu października w grupie 5 - latki 2 odbyły się zajęcia otwarte pt. „Ekologia wokół nas” - zajęcia i zabawy rozwijające zainteresowania przyrodnicze dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w ramach współpracy MODN. Naszymi gośćmi byli nauczyciele z różnych placówek, którzy zostali przywitani piosenką o ekologii. Natomiast przedszkolaków powitał Ekoludek - przyjaciel przyrody. Dzieci miały dużo zadań do wykonania związanych z przyrodą i jej ochroną. Wymieniały niebezpieczeństwa grożące środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka, segregowały śmieci na mokre i suche oraz wyjaśniły, dlaczego kosze mają odpowiednie kolory. Przedszkolaki zrozumiały znaczenie ochrony przyrody i stosowanie w tym celu różnych środków. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska, więc na zakończenie zajęć każdy przedszkolak dostał odznakę małego ekologa.