WIZYTA HIGIENISTEK STOMATOLOGICZNYCH  W TRZYLATKACH

W ramach współpracy ze Szkołą Policealną "Medyk" w Ełku do grupy 3-latki2, noszącej nazwę "Leśne Duszki”, z wizytą przybyły higienistki stomatologiczne. Nie była to zwykła wizyta. Otóż słuchaczki "Medyka" ucząc się same zawodu przyszły  porozmawiać z dziećmi o ich uzębieniu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały o niedobrych bakteriach, o tym, co jest zdrowe, a co szkodzi ich ząbkom. Z zaciekawieniem oglądały ilustracje wykonane przez uczennice. Dzieci dowiedziały się jakie pokarmy i napoje szkodzą a jakie wzmacniają zęby. Zaskoczyła ich wiadomość, że to co jest najsmaczniejsze wcale nie jest najzdrowsze. "Leśne Duszki" mogły również pochwalić się swoimi wiadomościami zdobytymi wcześniej podczas zajęć. Odśpiewały gościom piosenkę  "Bakterie".  Zaproszone uczennice zademonstrowały maluchom prawidłową technikę mycia zębów. Dużą sensację wzbudziły ogromne modele szczęki i szczoteczki do zębów, na których dzieci uczyły się prawidłowej techniki mycia zębów. Niespodzianką było wspólne oglądanie krótkiego filmu dotyczącego profilaktyki próchnicy. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od sympatycznych gości upominek w postaci naklejki, kolorowanki, maseczki chirurgicznej czy ochronnego czepka. Higienistki podarowały również grupie próbki pasty do zębów, która została rozdysponowana wśród rodziców. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające. Sposób przekazania  wiadomości  przez uczennice "Medyka" był bardzo bliski dzieciom i dostosowany do ich wieku. Takie spotkania mające na celu kształtowanie nawyku prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, są jednym z wielu  celów wychowania przedszkolnego.