JASEŁKA

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku  jasełka stały się już tradycją.  W tym roku krótkie inscenizacje związane z przyjściem Jezusa na świat przygotowały wszystkie grupy, począwszy od trzylatków a kończąc na sześciolatkach.  Szczególnie uroczo wypadły te w wykonaniu najmłodszych. Mali pastuszkowie, aniołki, Maryja, Józef grający z wielkim przejęciem swoje role wywoływali uśmiech i dumę wśród swoich najbliższych. We wszystkich grupach mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Każdy chciał wypaść jak najlepiej. Dekoracje przygotowane przez panie pracujące w poszczególnych grupach wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Każda była inna, ale na głównym miejscu zawsze znajdowała się szopka z Jezuskiem w żłóbku. Jasełka obejrzeli przybyli licznie w tym dniu do przedszkola rodzice a niejednokrotnie również dziadkowie. U niejednego spośród nich pojawiła się w oku łza wzruszenia. Wielu przyłączało się do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Na koniec było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń – wesołych, spokojnych i radosnych świąt.

W poniedziałkowe przedświąteczne popołudnie dzieci, ich rodzice i pracownicy przedszkola mieli możliwość wysłuchać pięknych polskich, tradycyjnych kolęd w wykonaniu  Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Wszyscy odczuli świąteczny nastrój i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Opiekę artystyczną podczas koncertu sprawował Pan Piotr Witaszczyk.