WYCIECZKA DO KOMENDY POLICJI W EŁKU

We wrześniu dzieci z grupy „Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Policji w Ełku. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panią Dorotą, która oprowadziła po budynku Komisariatu i opowiedziała o pracy w policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych, ale przede wszystkim, aby pamiętały o bezpieczeństwie poruszania się na drodze i zasadach, jakie obowiązują podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów. Największą radość dzieciom sprawiło przymierzanie czapek służbowych. Pięciolatki miały także możliwość zwiedzenia celi zamykanej wielkimi kratami, gdzie osadzani są podejrzani. Zafascynowane były także radiowozem policyjnym oraz pokazem psa tropiącego. Przedszkolaki przekonały się, że policjantowi można ufać i że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych sytuacjach.