HIPPIKA REKREACYJNA W SZEŚCIOLATKACH

Tego dnia dzieci z grupy 6 latki 1„Misie Przedszkolniaki” pod opieką nauczycielek pani Marty, Basi oraz asystentki pani Jagody  pojechały autokarem do Stadniny w Regielnicy. Tam w wiejskich warunkach  przybliżano „Hippo” atrakcje. Najpierw  przywitał nas właściciel stajni oraz pieski. Potem wędrując po stajni dzieci zadawały pytania dotyczące koni i sprzętu jeździeckiego. Obserwowały te, piękne zwierzęta i młode źrebięta.  Właściciel stajni dużo  pokazywał i opowiadał. Dzieci zaglądały do boksów, podpatrywały co? oraz jak je koń? Było głaskanie i przytulanie. Te niesamowite przeżycia,  dla każdego przedszkolaka oraz pań, na długo pozostaną w pamięci. Zapewne  zachęciły dzieci do jazdy i   rekreacyjnych spotkań z koniem. Dla wielu było trochę strachu. Wszyscy  z ciekawością podpatrywali przygotowywanie konia do jazdy wierzchem. Potem przymierzanie „toczka i kasku” i „wioooo…”jazda  na kucyku lub koniu. Decyzję podejmowały same  dzieci. Każde  z ochotą wskakiwało na siodło i poddawało się „konikowi”. Pełne odprężenie i relaksacja  pod czujnym okiem instruktora. Również przejazd dorożką polnymi drogami i obserwowanie okolic- pól,  to ciekawe przeżycia, które może wpłynąć na odwiedzanie innych stadnin w okolicy Ełku. Piękne chwile  szybko minęły. Nadszedł czas powrotu do przedszkola. W drodze powrotnej „małe co nieco” zjedzone na  leśnej polanie wyjątkowo przedszkolaczkom smakowało. Potem zabawy i spacer po lesie.  Z ogromnym bagażem wrażeń  bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy tatusiowi Julki Łukuć za zorganizowanie wycieczki.