W KRAINIE DŹWIĘKÓW

W ostatnim tygodniu lutego w grupie 5-latki 2 odbyły się zajęcia otwarte pt. „W krainie dźwięków” dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w ramach współpracy z MODN. Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności łączenia ruchu z muzyką oraz pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej. Zajęcia dotyczyły muzyki, instrumentów muzycznych oraz dźwięków. Dzieci odgadywały zagadki słowne oraz słuchowe dotyczące instrumentów muzycznych, rozpoznawały ciche i głośne dźwięki oraz układały puzzle. Wykonywały zadania matematyczne oraz przyporządkowywały dane instrumenty do odpowiednich grup: dętych, perkusyjnych i strunowych.

Podsumowaniem wiadomości była zabawa: prawda czy fałsz? Po wysłuchaniu pytania dzieci musiały rozpoznać zdanie prawdziwe - klaszcząc w dłonie i fałszywe - tupiąc nogą.