KRÓLOWA ŚNIEGU

Któż z nas nie lubił w dzieciństwie słuchać baśni i bajek? Wszyscy przecież pamiętają „Kota w Butach”, „Pinokia”, „Kopciuszka” czy „Jasia i Małgosię”. Dzieci z grupy „Zajączki” nie tylko znają i lubią słuchać bajek, ale razem ze swoimi paniami przygotowały inscenizację jednej z nich. Wybór padł na „Królową Śniegu”  Hansa Christiana Andersena. Pięciolatki nie tylko uczyły się powierzonych im ról, ale z ogromnym zapałem pomagały w przygotowaniu dekoracji. Nie obyło się oczywiście bez wsparcia rodziców, którzy postarali się o piękne stroje dla swoich pociech. W końcu nadszedł dzień z niecierpliwością oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W czwartkowe popołudnie sala „Zajączków” zamieniła się w teatr. Za kulisami stali przejęci mali aktorzy, oczekując, aż goście zajmą wyznaczone miejsca. Wraz z rozpoczęciem spektaklu dzieci zapomniały o tremie i starały się jak najlepiej odegrać swoje role. Udało się. Wszyscy pamiętali tekst i nikt się nie pomylił. Rodzice byli zachwyceni i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.