KSIĄŻKA TO NASZ BLISKI PRZYJACIEL

Kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji „Misie Lubisie”  odwiedziły księgarnię Melanż. Rozbudzając zaciekawienie i zainteresowanie książką, pani kierownik wraz z pracownicami przygotowała maluchom i ich rodzicom szereg niespodzianek. Przedszkolaki dowiedziały się, z jakich elementów składa się książka i że ma swoje miejsce w działach tematycznych. Dzieci poznały również różnicę pomiędzy księgarnią a biblioteką.

W świat ciekawej książki wprowadzili maluchów dorośli czytając bajkę z niedokończoną historią a zadaniem przedszkolaków było dorysowanie zakończenia. Fantastycznym i miłym przerywnikiem była piosenka o biedronce, której tekst dzieci inscenizowały ruchem.

Na zakończenie przemiłego spotkania pani kierownik wręczyła każdemu dziecku, rodzicom i paniom prezenty (kolorowanki, balony, zakładki, kalendarze ścienne, indywidualne oraz piękny zbiór bajek do grupowej biblioteczki).

Organizując wyjazd przedszkolakom i ich rodzicom do księgarni, mieliśmy na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, wpajanie świadomości, że nic tak nie rozwija dziecięcej wyobraźni jak czytana książka. Spotkanie było bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem.