W LESIE - KRÓTKA LEKCJA EKOLOGII

Grupa pięciolatków „Zajączki” przedstawiła zaproszonym gościom, swoim rodzicom, inscenizację o tematyce ekologicznej. Z początku historia zaczynała się tak samo, jak w znanej wszystkim bajce o Czerwonym Kapturku - mama wysłała córkę do babci z koszykiem smakołyków. A w lesie dziewczynka spotkała….. Wilka odpowiecie. Tak, ale tym razem nie on okazał się złym bohaterem tej historii. Kapturek spotkał dzieci, które zaśmieciły las, niszcząc w ten sposób dom leśnych zwierząt i roślin. Wilk razem z Czerwony Kapturkiem, Leśniczym i zwierzętami uczył dzieci, jak należy dbać o środowisko i przestrzegał przed zanieczyszczaniem lasów. Przedstawienie bardzo się podobało i mali aktorzy otrzymali gromkie brawa. Pięciolatki inscenizację zaprezentowały również 4 – latkom, chcąc w ten sposób młodszych kolegów nauczyć ekologicznego zachowania podczas wycieczek i spacerów do lasu.