W JESIENNYM LESIE

W słoneczny, jesienny dzień pięciolatki wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej Nadleśnictwa Ełk w Mrozach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały młode drzewka i słuchały, jak należy o nie dbać, aby w przyszłości mogły wyrosnąć na piękne i wielki drzewa. Podczas spaceru po lesie „Zajączki” rozpoznawały spotykane gatunki drzew po liściach lub igłach. Nie miały z tym większego kłopotu bo z wcześniejszych zajęć wiedziały już to i owo.  Pięciolatki podziwiały jesienne barwy lasu. Dzięki kolorowym liściom korony drzew mieniły się różnymi odcieniami czerwieni, żółci, zieleni i brązu. Dzięki znajdującym się na terenie szkółki tablicom edukacyjnym dzieci mogły utrwalić swoje wiadomości o drzewach i zwierzętach żyjących w naszych lasach.