DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Wszystkie dzieci kochają misie. Każdy maluch ma w domu swojego futrzanego ulubieńca. Tego dnia wszystkie trzylatki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego misia, aby razem z nim bawić się, śpiewać i tańczyć. Dzieci z grupy żłobkowej „Żuczki” przedstawiały krótkie wierszyki o misiach, których wysłuchał ich gość- Duży Pluszowy Miś. Tego dnia 5 – latki 3 również przyniosły z domu swoje ulubione misie. Były duże i małe, brązowe i różowe, z kokardami i w sweterkach. Każdy został przedstawiony przez swojego właściciela pozostałym dzieciom. Pacynka misia znanego wszystkim dzieciom na całym świecie, Kubusia Puchatka, zaprosiła pięciolatki do wspólnej zabawy. „Zajączki” układały misia – puzzle, rozwiązywały zagadki słowne o przyjaciołach Puchatka ze Stumilowego Lasu, słuchały opowiadania o ich przygodach, ćwiczyły i tańczyły z pluszakami. Najwięcej jednak radości sprawiło im malowanie portretu swojego pluszowego misia. Tego dnia na twarzach wszystkich dzieci gościł promienny uśmiech a sala rozbrzmiewała radosnym śmiechem, bo któż z nas nie kocha pluszowych misiów?