„W MLECZNEJ KRAINIE - EKOLUDKI POZNAJĄ WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE MLEKA I JEGO PRZETWORÓW”

Grupa „Misie Lubisie”, w ramach realizacji zadań związanych  z Certyfikatem Zielonej Flagi, .gościła swoich rodziców na warsztatach kulinarnych. „Mleczna kraina” to kontynuacja tematu tygodniowego grupy 31 pod hasłem „Witaminowy zawrót głowy”. Czwartek był dniem białym. W tym dniu „Misie Lubisie” przyszły ubrane na biało. W ranku rozwiązywały zagadki mleczne, malowały białą kredką. Po przybyciu licznego grona rodziców, rozpoczęliśmy zajęcia. Na początku dzieci wraz z rodzicami obejrzały inscenizację pod tytułem „Prywatka u Misia Puchatka”. Wskazywały produkty mleczne o których była mowa w wierszu. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat właściwości zdrowotnych  jakie ma mleko i jego przetwory. Podczas warsztatów nie tylko dzieci musiały wykazać się wiedzą, ale i ich rodzice na temat zdrowego odżywiania. Dorośli wspólnie z dziećmi przyporządkowywali obrazki ze zdrową i niezdrową żywnością do odpowiednich buziek. Dzieci bardzo ucieszyły się, że ich rodzice dobrze zdali egzamin. Po wszystkich działaniach dzieci pod okiem swoich rodziców z radością przystąpiły  do przygotowania mlecznego deseru, do którego został wykorzystany jogurt naturalny i różne owoce. Każde dziecko do kubeczka z wafli wkładało owoce, które lubi. Miło było popatrzeć jak rodzice zachęcali swoje pociechy do zjedzenia mlecznego deseru.

Działania te można było zrealizować dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, którym bardzo dziękujemy.