II PRZEGLĄD MUZYKUJĄCYCH RODZIN

W ramach obchodzonych w naszym mieście Dni Rodziny, Miejskie Przedszkole i Żłobek “Ekoludki” we współpracy z Ełckim Centrum Kultury zorganizowało II Edycję Przeglądu Muzykujących Rodzin. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem EŁCKIE RODZINY DZIŚ MUZYKUJĄ, SWOJE TALENTY NAM PREZENTUJĄ. Patronat honorowy nad imprezą objął  prezydent naszego miasta Pan Tomasz Andrukiewicz, a patronat medialny Radio5.

W Przeglądzie udział wzięły następujące  przedszkola: Miejskie Przedszkole “Światełko”, Miejskie Przedszkole “Słoneczna Ósemka”, Miejskie Przedszkole “Mali Odkrywcy”, Miejski Przedszkole “Niezapominajka”, Miejskie Przedszkole “Perełka” im Jana Brzechwy, Przedszkole Niepubliczne “Słoneczko” oraz Miejskie Przedszkole i Żłobek “Ekoludki”.

Każda z występujących rodzin jako przedstawiciel swojej placówki zaprezentowała się widzom  w wybranym utworze. Śpiewane i grane przez dzieci, ich rodziców i opiekunów piosenki miały różny charakter: od ludowych, dziecięcych po utwory popularne. W przerwie miedzy piosenkami widzowie mogli zobaczyć występ grupy tanecznej z MPiŻ "Ekoludki" w gorącej "Sambie" oraz humor przedszkolaka. Na zakończenie wszyscy biorący udział otrzymali z rąk prezydenta miasta Ełku Pana Artura Urbańskiego pamiątkowy dyplom i nagrody.

Jak w roku poprzednim tak i teraz głównym celem  niedzielnego spotkania było wspólne spędzenie wolnego czasu, integracja  społeczności lokalnej, wzmocnienie więzi rodzinnych, oraz  rozwijanie pasji i promowanie talentów muzycznych.