NIESIEMY RADOŚĆ

„Niesiemy radość” – pod takim hasłem odbyła się zabawa dzieci z grupy „Słoneczka”. Dnia 31.10.14r. w grupie 6–latki2 odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Dzieci przebrane były między innymi za Maryję, św. Józefa, św. Jadwigę, św. Archanioła Gabriela, św. Seweryna – Biskupa, księdza oraz aniołki. Z sylwetkami tych świętych dzieci zapoznane były na zajęciu z religii. Mamy postarały się, aby stroje, jak najwierniej odzwierciedlały postacie Świętych. Podczas prezentacji strojów słychać było burzę oklasków, a na twarzach prezenterów i widzów widniał uśmiech, zachwyt i radość. Uroczystego nastroju nadała również odpowiednio dobrana muzyka. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Zabawa taneczna przeplatana była konkurencjami sportowymi, podczas których uczestnicy balu popisywali się zwinnością, szybkością oraz sprawnością manualną, chociaż w takich strojach nie było łatwo. „Święci” poruszali się po „chmurkach”, żeby nie spaść na ziemię. Zamiast ryb łowiono cukierki. Radosną konkurencją była zabawa „Który Święty pierwszy dotknie gwiazdki?”. Zabawa z piłką połączona z wyliczanką „Dwa aniołki w niebie…”wywołała wiele śmiechu, ale wymagała też samodyscypliny, żeby sprawnie złapać piłkę i przekazać ją drugiej osobie. Odświętny charakter balu podkreślała dekoracja sali, którą wspólnie z nauczycielkami wykonały dzieci. To one z ogromnym zaangażowaniem rysowały, wycinały gwiazdki, aniołki, chmurki i pomagały dekorować salę.