WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR WARMII I MAZUR

15-go czerwca dzieci z grupy 6-latki 2 wybrały się na ostatnia wspólną wycieczkę do Parku Miniatur Warmii i Mazur w Parczu k. Kętrzyna.

Tego dnia dzieci z grupy „Słoneczka” przyszły do przedszkola z „pełnymi” plecakami, bo przecież czekała ich długa droga. Po wcześniejszym przypomnieniu zasad zachowania i bezpieczeństwa wyruszyły autokarem na wycieczkę do Mazurolandii, gdzie czekało  wiele atrakcji.

Na miejscu przywitała dzieci pani przewodnik, która oprowadzając,  ciekawie opowiadała o zabytkach z regionu Warmii i Mazur. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i zachwycały się urokiem i precyzją wykonania oglądanych obiektów. Za najciekawszą miniaturę uznały Bazylikę w Świętej Lipce, zamek w Malborku i zamek Biskupów Warmińskich w Reszlu. Uwagę dzieci przykuło również grodzisko rycerskie, które kryje w sobie wiele średniowiecznych skarbów.

Dużo radości i uśmiechu dostarczyła przejażdżka kolejką safari,   zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinie. Po długim zwiedzaniu i wspaniałej zabawie, jakże smaczny okazał się posiłek przedszkolny oraz kanapki zrobione przez rodziców. Na koniec pobytu pojawiła się kolejka przed sklepikiem z pamiątkami. Wybór był trudny: czy kupić rycerza, miniaturkę wybranej budowli, a może procę? Po dłuższym namyśle pamiątki zostały kupione.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i radości wszyscy wrócili do przedszkola,  gdzie czekali już rodzice.

To była niezapomniana podróż.