„UŚMIECHNIĘTE CZTERY ŁAPY”- EKOLUDKI POMAGAJĄ

W środę najmłodsze grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” gościły w swoich progach Panią Kasię z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz wspaniałego pieska wraz z opiekunem.

Już od wielu lat społeczność przedszkolna z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” pomaga bezdomnym zwierzętom zbierając karmę dla czworonogów. Podczas spotkania Pani Kasia poruszyła wiele ważnych zagadnień dotyczących właściwej  opieki nad zwierzętami i za każdym razem stara się zaszczepić w przedszkolakach miłość do zwierząt. Pani Kasia opowiadała dzieciom o życiu piesków w schronisku, o ich potrzebach a także poczuciu odpowiedzialności jaką niesie ze sobą ich posiadanie. Dzieci wiedzą już teraz , że aby psy były szczęśliwe potrzebna jest im miłość, pożywienie, schronienie, ruch i zabawa oraz opieka i pielęgnacja. Ponadto nasz gość zapoznał  dzieci z zasadami bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami i sposobem obrony przed ewentualnym atakiem psa. Pani Kasia zwróciła dzieciom uwagę na fakt, iż "pies to nie jest zabawka", tylko istota żywa, która ma swoje prawa.

Jednak najwięcej emocji wzbudził główny bohater - pies - Liza, który od samego początku podbił serca małych przedszkolaków.

Na koniec spotkania Pani Kasia podziękowała w imieniu wszystkich piesków przedszkolakom za karmę i obdarowała dzieci wspaniałymi niespodziankami.

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami za bardzo ciekawe opowieści i przekazaną wiedzę, która zostanie z pewnością wykorzystana.