„RADY NA ODPADY” SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM WYDZIAŁU OCHRONY ŚRODOWISKA

Dnia 26 marca w grupie 4latki 2 odbyło  się spotkanie z Panią Anną Jabłońską pt. „Rady na odpady”. Najpierw grupa   6 - latki 1 przedstawiła młodszym kolegom i gościowi  scenki teatralne i muzyczne o „Petkach” i innych śmieciach - odpadach, znajdujących się  w środowisku.  Były „dobre rady” oraz śpiewy i tańce. Zaproszony gość jak i młodsi koledzy z zaciekawieniem przyglądali się małym artystom. Potem głos zabrała pani Ania i przedstawiła dzieciom  „dualną segregację śmieci”, która  obowiązuje w mieście i gminie. Dzieci brały udział w zabawie „segreguje to pasuje” potem  układały puzzle. Rozróżniały  przedmioty gabarytowe  duże, jak  zepsuty telewizor czy lodówka. Poszukiwały dobrych rozwiązań w sklepie AGD. Wspólnie z gościem wymienili „starą lodówkę” na nową, a zużytą baterię wkładali do specjalnych pojemników.     Przedszkolaki również segregowały odpady „szkodliwe” dla zdrowia. Było to tylko działanie w formie ilustracji - składania puzzli i  rozmowy. Brawo  naszemu gościowi , który    „fachowo”   segregował śmieci na mokre i suche, zachęcał dzieci i wspierał ich pracę. Potem dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki pt. ”Ekologia” oraz „Śmieciu precz”. Na koniec spotkania Pani Ania wręczyła dzieciom kolorowani i gratulowała wiedzy i umiejętności segregacji odpadów.