SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dzieci z grup pięcioletnich „Pszczółki” i „Zajączki” uczestniczyły w zajęciach dotyczących Pierwszej Pomocy Medycznej. Na początku zajęć Ratownik Medyczny Pan Radosław Interewicz pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru pomarańczowego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem zajęć, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach, a także podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn. Przedszkolaki uczyły się jak właściwie mogą zareagować w sytuacji, gdy ktoś w ich obecności zemdleje lub złamie rękę i jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przybycie do naszego przedszkola.