RODZINNE ZABAWY Z EKOLOGIĄ

W grupie sześciolatków „Misi Przedszkolniaków”  w ramach Kampanii Litter less, pod czujnym okiem nauczycielek Barbary Rusak, Marty Łaszcz, odbyły się zajęcia edukacyjne  z  segregacją odpadów.

Głównym celem spotkania było rozwijanie aktywnych postaw dzieci i rodziców na rzecz ochrony środowiska. Dzieci najpierw zaprezentowały inscenizację „Ochrona środowiska”. Później zaprosiły rodziców do ekologicznych zabaw .„Wędrująca butelka” i „Papierojady hop do worka”. Później duzi i mali  „dualnie” segregowali odpady - na mokre i suche.  Śmieci trafiały do odpowiedniego pojemnika, a rodzice swoim przykładem  utwierdzili dzieci, że pracują  dobrze. Spotkanie zakończyło się  „masażykami”. Dzieci poddając się uściskom i poklepywaniu przekonały się , jak miło, radośnie jest z rodziną. A po wysłuchaniu opowiadania, że …”świat może być piękny i czysty” dzieci śpiewając piosenkę „Ekologia”,  Śmieciu precz” , „Posprzątajmy świat”, dążą … „ by świat czysty miały dzieci”. Dziękujemy rodzicom. Widzimy, że  przedszkolne działania bardzo popierają i w porządkach pomagają. „Jeśli postępujesz tak, doskonały dajesz znak, że jest ci bliska ochrona środowiska”.

W „Ekoludkach” rodzice wiedzą i dzieci, jak  segregujemy śmieci.