BĘDĘ STRAŻAKIEM

W październiku grupa „Pszczółki” postanowiła wybrać się z wizytą do Straży Pożarnej. Na miejscu serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali przedszkolaków ze swoją pracą, która jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna. Bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, o akcjach, w jakich brali udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się do akcji. Każdy chętny i odważny przedszkolak mógł skorzystać z drabiny strażackiej i wznieść się na niej w górę, co wzbudziło najwięcej emocji. Dzieci miały okazję wejść do samochodu strażackiego, przymierzyć kask, oraz miały możliwość lania wody z węża strażackiego. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także, jaki jest numer alarmowy do Straży Pożarnej.