SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Każdego dnia dzieci w asyście rodziców przyjeżdżają lub przychodzą do przedszkola. Czy wszystkie wiedzą jak bezpiecznie zachowywać  i poruszać się po ulicach? Właśnie to sprawdzali policjanci na spotkaniu z dziećmi w czwartek 25 września. Funkcjonariusze rozmawiali z pięcio i sześciolatkami o prawidłowym sposobie przechodzenia przez ulicę. Wszystkie dzieci wiedziały, że można to robić tylko w miejscach specjalnie do tego celu wyznaczonych, potocznie zwanych „zebrą”. Najpierw trzeba oczywiście dokładnie się rozejrzeć i sprawdzić, czy nie jedzie jakiś samochód. Dzieci wiedziały również, że światło zielone sygnalizatora pozwala pieszym przejść na drugą stronę a czerwone każe stać.  Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować samochodem i rowerem. Goście ostrzegali przed zbliżaniem się do bezpańskich psów i i rozmawianiem z nieznajomymi. Pokazywali, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia i do kogo należy zwracać się w takich sytuacjach o pomoc. Pięciolatki podziękowały gościom za wizytę a panowie policjanci obiecali jeszcze ich odwiedzić.