SPRZĄTAMY ŚWIAT

Tradycyjnie, co roku - w miesiącu kwietniu przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” z wielkim entuzjazmem brały czynny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej przedszkolaków oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowanie zasobów naturalnych a także zachętą do dbania o środowisko.

Punktualnie o godz. 9.30 dzieci z grup 4, 5 i 6-letnich uzbrojeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz worki foliowe, wyruszyli na coroczną walkę z ogromem śmieci. Młodsze dzieci sprzątały ogród przedszkolny, natomiast starszaki zbierały śmieci w okolicy Przedszkola i wzdłuż Promenady. Poprzez udział w takiej akcji rozwijana jest potrzeba prawidłowego korzystania z uroków przyrody, bo już nawet dziecko wie, że w czystym środowisku żyje się lepiej.