Z WIZYTĄ U STARSZYCH KOLEGÓW

W środę pięciolatki wybrały się z wizytą do Zespołu Szkół nr 6 im Macieja Rataja w Ełku. Dzięki gościnności jednej z pracujących tam nauczycielki mogły uczestniczyć w ciekawym zajęciu poświęconym zdrowemu żywieniu. Prowadząca  w bardzo ciekawy sposób omówiła z dziećmi piramidę żywienia i wyjaśniła, co to znaczy być zdrowym. Następnie przedszkolaki, korzystając z pomocy uczniów,  przygotowywały zdrowe kanapki. Do wyboru miały produkty zawierające same witaminy: ciemny chleb, drobiową wędlinę, kolorową paprykę, rzodkiewkę, marchewkę, szczypior, sałatę, natkę pietruszki, małe pomidorki, ogórki, oliwki, żółty ser, twaróg i twarożek z łososiem. Z tego powstały ciekawe kompozycje. Kanapki były szczególnie atrakcyjne, bo dzięki wykorzystaniu foremek  miały kształty kwiatów, serc, kół lub jajek. Smakowały wybornie. Nawet niejadki pokusiły się o ich skosztowanie. Wiadomo, przygotowane własnoręcznie, według własnego pomysłu smakowały lepiej niż te zrobione przez mamę czy panie kucharki w przedszkolu. Po degustacji dzieci miały możliwość zwiedzenia kuchni i innych pomieszczeń, służących do przygotowywania przez uczniów potraw i ciast. Pięciolatki były zachwycone i po powrocie do przedszkola jeszcze długo rozmawiały o wizycie u starszych kolegów w szkole.